Enduro škola pro děti

19.02.2023

Pro koho:  Děti 8 - 15 let
Kdy:           Koná se za každého počasí každou lichou neděli od 9 do 12 hod.
Kde:          Trénujeme v uzavřeném soukromém enduro areálu v těsné blízkosti                      Brna. Po domluvě navštěvujeme enduro tratě v okolí.
Cena:         2.000 Kč / lekce
Nutná rezervace a provedení platby předem. Termíny se plní.


Školička je určena pro všechny malé motonadšence, kteří už mají svůj stroj a výbavu a dovedou se alespoň samostatně rozjet a zastavit. 

Úplným začátečníkům trpělivě vysvětlíme vše potřebné, co je spojeno s ježděním na motorce.  Naučíme se, jak se správně na enduro obléknout, jak na něm správně sedět, potrénujeme držení těla, jízdu ve stupačkách a postupně budeme vše zdokonalovat. 

S pokročilejšími dětmi už se věnujeme složitější technice, průjezdům zatáčkami, skokům a přejezdům překážek. Vždy kombinujeme v rámci lekce výukové sekce s volnějšími, zábavnými jízdami tak, aby dětem naše výuka přinesla nejen nové dovednosti, ale i spoustu radosti z jízdy. 

Cílem naší školy není profi výchova malých závodníků, ale naučit děti správně a bezpečně jezdit v terénu, umět se poprat s každou situací, jízdu si pořádně užít a strávit příjemný čas v partě kamarádů. 

Průběh lekce:

  • rozcvička
  • úvodní jízdy pro "zahřátí"
  • teoretické části kombinované s praktickým tréninkem a pilováním dané techniky
  • volnější jízdy pod dohledem instruktora - děti mají možnost samy si zvolit trasu, uvolnit se, zajezdit si jen tak pro radost a vést skupinu tratí dle vlastního výběru
  • po celou dobu je  dětem k dispozici voda a zdravá svačinka (ovoce / domácí buchta / něco sladkého pro načerpání energie)
  • celou lekci fotíme - fotky na přání zašleme 


Maximální počet na jednu skupinku je 6 dětí.

Podrobné instrukce ke kurzu Vám zašleme po rezervaci termínu.  

Podmínkou účasti na lekci je motorka v dobrém technickém stavu a kompletní MX výbava: helma správné velikosti, kompletní sada chráničů, MX boty, brýle, rukavice, kalhoty a dres / bunda - dle aktuálního počasí.

Škola probíhá za přítomnosti rodičů, kteří nesou zodpovědnost za své děti. Tátové (nebo i mámy) na motorkách vítáni :-) Klidně se přijeďte projet a můžete "live" sledovat pokroky Vašeho potomka.